YACHTIC.EU
X

Nie możesz porównać więcej niż 5 jachtów.

Jachty dodane do porównania ()

Usuń wszystkie

Wynajem jachtów w Estonii

Estonia to kraj, który powstał dopiero po I wojnie światowej. Zaliczany do rodziny skandynawskich, który jest niezwykle atrakcyjny, choć przez wielu turystów pomijany, ze względu na stosunkowo małą liczbę osób, odwiedzających ten kraj w sezonie.

 

Znajdź swój jacht w wyszukiwarce

  • Za pomocą wyszukiwarki sprawdzisz dostępnośc jachtów oraz aktualne ceny.
  • Płatności za wynajem jachtów przyjmowane są w PLN oraz EUR.
  • Załoga jachtu na czas wynajmu może wykupić u nas opcjonalne ubezpieczenie.

Wynajem jachtu ze Skipperem lub bez

  • Wynajmując jach możesz także wynająć doświadczonego skippera.
  • Aby sterować jachtem konieczne jest posiadanie licencji UKF oraz patentu sternika jachtowego. 

 

Estonia położona jest w Europie Północnej, w Basenie Morza Bałtyckiego. Od południowego wschodu graniczy z Rosją, od południowego zachodu - z Rosją, zaś na północy, tuż za Zatoką Fińską, w niedalekim położeniu znajduje się Finlandia. To, co szczególnie cenią sobie żeglarze jest możliwość odwiedzenia Helsinek podczas rejsu po wodach Estonii, gdyż leżą w bardzo niedalekiej odległości.

Powierzchnia Estonii nie jest duża, jednak wśród miast i miasteczek tego państwa bez trudu odnajdziemy atrakcyjne miejsca, które warto odwiedzić, czy to podczas wakacji na jachcie, czy podczas pieszych wędrówek po lądzie. Linia brzegowa jest bardzo rozmaita oraz usłana licznymi wyspami, mniejszymi i większymi, dzięki czemu rejs po Estonii może być bardzo atrakcyjny. Liczba wysp przynależnych do terytorium Estonii wynosi ponad 1500 o łącznej powierzchni 4,2 tys. km². Największe z nich to Sarema i Hiuma. Decydując się na czarter jachtu w Estonii na pewno nie będziesz się nudzić!

Klimat, który panuje na terenie Estonii określany jest jako umiarkowany przejściowy pomiędzy morskim a kontynentalnym. Choć żeglowanie po Bałtyku w rejonie Estonii jest bez wątpienia bardzo przyjemne, to czasem bywa także niebezpieczne - nagłe załamania pogody, silne podmuchy wiatru i mgły występują dosyć często, dlatego podczas rejsu konieczne jest monitorowanie alertów pogodowych dla wybranego obszaru. Nie należy się jednak obawiać - doświadczony skipper na pewno poradzi sobie z opanowaniem jachtu i warunków pogodowych. Jeśli jednak zarówno sternik, jak i załoga nie należy do doświadczonych, warto obserwować zachowanie innych kapitanów i naśladować ich manewry - jeśli zaobserwujesz, że kilka jachtów w pobliżu nagle zmieniło kurs czy zawróciło do zatoki - dowiedz się, jaka może być tego przyczyna, by uniknąć niespodziewanych sytuacji na morzu.

Jeśli chodzi o rdzennych mieszkańców tego kraju, to w ich zachowaniu, kulturze i tradycjach widoczne są bardzo wyraźne wpływy szwedzkie oraz duńskie. Co ciekawe, nazwa stolicy kraju, czyli Tallinn oznacza w tłumaczeniu „Duńskie Miasto”. Podczas wakacji w Estonii warto odwiedzić także inne, duże miasta, takie jak Tartu, Narwa, Kohtla-Järve czy Pärnu.

Krajobraz, jaki tu spotkamy, to w większości rzeźba polodowcowa, czyli moreny, drumliny, ozy oraz polodowcowe jeziora, w tym tereny nizinne, z najwyższym wzniesieniem Suur Munamägi. Najdłuższą rzeką, która przepływa przez Estonię jest Võhandu. 

 

Zobacz pozostałe regiony