YACHTIC.EU
X

Nie możesz porównać więcej niż 5 jachtów.

Jachty dodane do porównania ()

Usuń wszystkie

Wynajem jachtów w Belgii

Belgia usytuowana jest w Europie Zachodniej, w zlewisku Morza Północnego. Od zachodu graniczy z Francją, od południa z Luksemburgiem, od wschodu z Niemcami, zaś od północy z Holandią. Klimat, jaki panuje na terenie kraju nie należy do najcieplejszych, jednak latem w Belgii pogoda jest całkiem przyjazna dla żeglarzy. Położenie kraju w strefie klimatu umiarkowanego morskiego sprawia, że latem temperatury wynoszą średnio 18-20°C, zaś zimą utrzymują się od -3 do 3°, w zależności od rejonu.

Pełna elastyka wynajmu jachtów

  • Dostępność i aktualne ceny przejrzyście widoczne w naszej wyszukiwarce.
  • Dostępne są 2 waluty PLN i EUR.
  • Podczas rezerwowalnia jachtu w łatwy sposób można kupić ubezpieczenie załogi.

Potrzebujesz skippera podczas wynajmu jachtu?

  • Dzieki naszej bazie w łatwy sposób wynajmiesz sprawdzonego skippera..
  • Aby samodzielnie sterować jachtem wymagana jest licencja UKF, a także patent Sternika Jachtowego.

 

To, co charakterystyczne dla tego kraju to także dosyć częste opady, zachmurzenia i mgły. Jeśli więc wybierając się na wakacje nie liczy się dla Ciebie upalna pogoda, zażywanie kąpieli słonecznych i pływanie w morzu, a w zamian za to pragniesz zasmakować prawdziwego jachtingu i po prostu dobrze się bawić, czarter jachtu w Belgii jest dla Ciebie! W Brukseli - stolicy Belgii - umiejscowiona jest siedziba Unii Europejskiej oraz NATO. Dzięki temu kraj ten jest tak dobrze rozwinięty. Wielu nazywa stolicę Belgiii mianem „Stolicy czekolady”, a także „Sercem Europy”.

Głównymi miastami portowymi położonymi na wybrzeżu są Oostende, Zeebrugge i Antwerpia. Tamtejsze mariny są nowoczesne i dobrze wyposażone, zaś cała infrastruktura otaczająca je, zapewnia turystom mnóstwo różnorodnych form spędzania wolnego czasu podczas rejsu. Największą liczbę turystów stanowią Holendrzy, Niemcy, Francuzi i Anglicy, choć nie brakuje tu także Polaków. Turyści najchętniej odwiedzają niezwykle klimatyczne, zabytkowe miasta, takie jak Gandawia, Brugia, Liege, Leuven, Tournai czy Tongeren, nadmorskie uzdrowiska, takie jak Spa i Ostenda, a także znane miejsca kultu religijnego, takie jak Benneux, Saint-Hubert czy Beauraing.

Podczas rejsu po Belgii warto odwiedzić lokalne zabytki czy korzystać z atrakcji, jakie Belgowie przygotowali dla turystów: muzea, galerie sztuki, wystawy, koncerty i widowiska, a na wybrzeżu także sporty ekstremalne, takie jak windsurfing. Podczas rejsu po wodach Morza Północnego i kotwiczenia na wybrzeżu Brukseli, warto poznać lokalnych mieszkańców, ich tradycje, kulturę oraz historię, a także zasmakować miejscowej kuchni. Ta ceniona jest przez wielu specjalistów i uznawana za jedną z lepszych w Europie. Najpopularniejszym składnikiem dań jest ziemniak, zarówno w formie tradycyjnej, jak i w postaci frytek. Co ciekawe, frytek nie spożywa się tutaj z ketchupem, a z majonezem oraz różnymi innymi sosami. Oprócz tego, Belgowie często jadają owoce morza, a w szczególności małże. Kraj ten słynie także z największej różnorodności piw, zarówno rodzajów, marek, jak i ilości browarów.

 

Zobacz pozostałe regiony